Na Sprzedaż

9902 m²
169 000 PLN
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Na sprzedaż Dom jednorodzinny całoroczny zbudowany w latach powojennych położony na działce o powierzchni 1 ha (9902m2). Dom o powierzchni użytkowej 80m2. Nieruchomość znajduje się na uboczu przepięknej miejscowości Gucin gmina Łukta pow. Ostródzki. Największym atutem nieruchomości jest atrakcyjne położenie tj. pomiędzy Jeziorami które co roku przyciągają tysiące turystów spragnionych letniego wypoczynku i nie tylko. Nieruchomość gruntowa znajduje się w odległości tylko ok 2,5 km od poniższych Jezior: Narie (1264 ha), Morąg (423 ha) oraz Gamerskie, Isąg (417ha), Łoby, rzeka Pasłęka. W najbliższej okolicy tj. odległości kilkuset metrów znajdują się setki hektarów Lasów państwowych jak i prywatnych.

Dom w stanie do generalnego remontu, istnieje możliwość rozbudowy, przebudowy bądź budowy budynku na istniejących fundamentach. Stan techniczny oceniamy na dostateczny. Dom w ostatnim czasie był zamieszkiwany także nie ma problemu z użytkowaniem nieruchomości jako funkcji mieszkalnej. Technika budowy domu tradycyjna, czerwona cegła. Dach pokryty czerwoną dachówką również do odświeżenia, renowacji. Okna drewniane, stare, nie zbite, zamykają się. Drzwi do domu drewniane. Nieruchomość na parterze posiada 3 odrębne pokoje oraz kuchnię, możliwość adaptacji poddasza. Do domu zostały doprowadzone wszystkie media tj. wodociąg gminny, kanalizacja oraz prąd. Wzdłuż drogi poprowadzona została sieć telekomunikacyjna. Nieruchomość posiada dostęp do drogi gminnej asfaltowej. Nieruchomość gruntowa składa się z 4 odrębnych działek o łącznej powierzchni 1 ha. Działka z racji położenia posiada dosyć spore możliwości eksploatacyjne tj. od kwestii związanych z użytkowaniem letniskowym po kwestie noclegowe, agroturystyczne, najem, pole namiotowe itd. Bliskość prawie 10 Jezior i zbiorników wodnych w okolicy czyli z naszej nieruchomość atrakcyjny grunt za nieduże pieniądze.

Gmina Łukta stwarza doskonałe warunki do życia bogatej i różnorodnej gatunkowo faunie i florze. Na terenie gminy występuje wiele zagrożonych i ginących gatunków, umieszczonych w Czerwonej Księdze Zwierząt: żółw błotny, rybołów, orzeł bielik, żuraw, wydra, bóbr, niektóre sokoły, puchacze. Miłośnicy ptaków znajdą tu wiele rzadko spotykanych gatunków takich, jak: perkozy, kormorany, kruki, bociany, czaple, gęsi i kaczki oraz duże skupisko orlika krzykliwego. Świat roślinny charakteryzuje różnorodność gatunkowa zespołów bagiennych, łąkowych i leśnych. Ze względu na te wybitne walory przyrodnicze 90 % obszaru gminy objęte zostało strefą krajobrazu chronionego. Na terenie gminy znajdują się również liczne pomniki przyrody. Są to w większości przypadków wiekowe dęby o obwodzie przekraczającym 5 metrów. Elementem dziedzictwa przyrodniczego gminy są również liczne aleje drzew (np. aleja lipowa w pobliżu miejscowości Pelnik, skupiska dębów w pobliżu Niedźwiad), w tym przydrożne aleje (np. na trasie Łukta-Worliny), charakterystyczne dla całego obszaru Warmii i Mazur.

W najbliższej okolicy znajduje się Jezioro Narie – jedno z najpiękniejszych polskich jezior – powierzchnia ponad 1264 ha, długość 10800 m, maksymalna szerokość 3000 m, największa głębia 44 m. Malownicza linia brzegowa, liczne zatoki, 19 wysp. Narie jest jednym z najczystszych jezior w Polsce. Przeźroczystość wody sięga 5 metrów.

Nieruchomość to fantastyczne miejsce dla osób poszukujących siedliska mieszkalnego bądź rekreacyjnego dającego bezpośrednią możliwość korzystania z darów natury oraz z dostępem do infrastruktury miejskiej. Nieruchomość to również propozycja dla Inwestorów którzy myślą o otwarciu usług związanych z turystyką, agroturystyką.

Zapraszam serdecznie do kontaktu:

tel. + 48 512-684-058

biuro@dunajscy.pl

www.dunajscy.pl

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego

Lokalizacja Nieruchomości

169 000 PLN

Powierzchnia: 80m2
Powierzchnia działki: 9902m2
Lokalizacja: Gucin gm. Łukta
Rok Budowy: 1940
Liczba Pokoi: 4
NR OFERTY: 587/2020

AGENT PROWADZĄCY:

Aleksandra Kosecka

+48 512 684 058


MASZ PYTANIA?

  zadzwoń

  mail
  Anna Dunajska
  +48 512 684 058
  Dariusz Dunajski
  +48 511 769 340

  napisz

  mail

  biuro@dunajscy.pl

  odwiedź nasze biuro

  adres
  ul. Głowackiego 13/15
  lok. 2a
  10-447 Olsztyn